Metrobi Slush ’17 Jüri Özel Sunumu ve Konuşma Metni

Metrobi Slush '17de aralarında yatırımcıların da bulunduğu jüriye özel, Metrobi dinamik rota optimizasyonu hakkında detaylı sunum gerçekleştirdi.
Metrobi Slush ’17 Jüri Özel Sunumu ve Konuşma Metni

Metrobi Slush ’17 Jüri Özel Sunumu ve Konuşma Metni

Geçen ay 29 Kasım – 30 Aralık tarihlerinde Helsinki, Finlandiya’da Metrobi olarak dünyanın en büyük start-up etkinliklerinden biri olan Slush’a katıldık. Daha önce Metrobi Slush 17 Sunumumuz ve Etkinlikten Notlar başlığı ile bir haber yayınlamıştık. Bu hafta da CEO’muz Oğuzhan Uyar’ın jürilere özel yaptığı sunumu sizlerle paylaşmak istedik. Video ayarları bölümünden altyazıyı Türkçe seçerek videoyu altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Merhaba, ben Oğuzhan. Metrobi’nin CEO’suyum.

Birkaç ay önce anneme yeni bir akıllı telefon satın aldım. Herkes için daha az zaman ve enerji alacağını düşünerek internetten sipariş ettim.
Ancak şöyle bir şey oldu. Annem sinirli bir şekilde beni aradı.
Çünkü bütün gün kargonun gelmesini beklemiş. Müşteri hizmetleri de kargonun nerede olduğunu bilmediklerini söylemişler.

metrobi-hakkinda-sunum-2

Alışverişlerimizi kolaylık olsun diye internetten yapıyoruz ve bu alışveriş tecrübesinin sıkıntısız bir şekilde olmasını umuyoruz.
Aslında şirketler alışveriş deneyimini daha sorunsuz hale getirmede biraz da olsa başarılılar.
Ancak teslimat süreci hala en problemli süreç.

Şu anda şirketler günlük teslimatlarını ya elle ya da statik araçlarla planlıyorlar.
Tahmin edebiliriz ki bu planlar bir saat sonra işlemez hale geliyor. Çünkü sürücüler ya trafikte kalıyorlar ki bu da teslimat sürecini ikiye katlıyor ya da müşteri siparişini iptal ediyor.
Sonuç olarak planlama sorumluları rotaları yeniden planlamak için telefonda saatlerini harcıyor. Bu sırada müşteri mutsuz bir şekilde evde teslimatı bekliyor oluyor.

metrobi-hakkinda-sunum-3

MIT’de yüksek lisansımı tamamladıktan sonra bu benim 3. girişimim. Sektörden 5 kişi ile, kendimiz ve hepimiz için bu soruna bir çözüm geliştirdik.

O gün yapılacak teslimat isteklerini alıyoruz ve bir teslimat planı oluşturuyoruz. Şu anki diğer çözümlerin aksine trafik, müşteri tercihleri, gecikmeler ve iptaller gibi gerçek zamanlı şartları sürekli takip ediyoruz. Mobil uygulamamız aracılığıyla sürücü anlık olarak anlık rota bilgisiyle birlikte en güncel teslimat planını alıyor. Web sitemiz aracılığıyla da planlama sorumlusu daha sonra da üzerinde düzenlemeler yapabileceği rota planını dinamik bir şekilde görüntülüyor Bildirim sistemi ile de müşteriye teslimatın ne zaman yapılacağını bildiriyoruz.

metrobi-hakkinda-sunum-5

Bu çözümle, online alışverişin teslimat sürecinin bile ne kadar iyi ve keyifli bir deneyim haline geldiğini görüyoruz.

Sonuç olarak, şirketler bu çözümle operasyonel maliyetlerinden %30’a kadar ve planlama sorumluları planlamaya ayırdıkları zamandan %80’e kadar tasarruf edebiliyor. Sürekli olarak müşteri memnuniyetini artırıyoruz.

metrobi-hakkinda-sunum-6

Biz bulut tabanlı bir SaaS yazılım sunarak para kazanıyoruz ve hedef müşterilerimiz e-ticaret siteleri, yerel teslimat şirketleri ve satış ya da servis hizmeti veren şirketler.

Tabii ki bu sektörde rekabet var. Ancak şu an erişilebilir olanlar ya statik ve pahalı çözümler sunan büyük şirketler ya da planlama sorumlusu-sürücü-müşteri iletişimine önem veren girişimler. Uygun fiyatlı ve gerçek zamanlı teslimat planlama yönetimi çözümü alanında biraz yalnızız diyebilirim.

metrobi-hakkinda-sunum-4

Bu sektörün 7.2 milyar dolar segmentinde olduğunu ve yıllık büyüme oranın %15 olduğunu hesaba katarak çalışmalarımızı tamamladık ve sektörden geri dönüşler harika oldu. Ülkemizin önde gelen perakende şirketlerinden biriyle çalışıyoruz. Ayrıca P&G de bizimle iletişime geçti ve bilgi almak istediklerini söylediler.

Gelecek yıl için hedefimiz ise büyümemizi hızlandırmak için SalesForce’u entegre etmek. Şu an yatırım arıyoruz. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Süremiz bitti, teşekkür ederiz. Şimdi soru zamanı. Sorulan soruları okumak isterseniz Slush 17’de Yatırımcıların Metrobi Hakkında Merak Ettikleri başlığını okuyabilirsiniz.

metrobi-hakkinda-sunum-1

Youtube kanalımızı ziyaret ederek diğer videolarımıza da göz atabilirsiniz. Dilerseniz Slush 17’de yapılan diğer sunumları da izleyebilirsiniz. Metrobi ile ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir şey varsa iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Related Posts

logo-green

Deliver with Metrobi

Please add photos of your van. (front, back, left, right, interior)

logo-green

Let's grow your business