Rota Planlama Yazılımı ile Teslimatta Verimliliği Artırmanın Yolları

Rota planlama yazılımı kullanarak teslimat sürecinizin verimliliğini artırabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte teslimatta verimliliği artırmanın yolları!
Rota Planlama Yazılımı ile Teslimatta Verimliliği Artırmanın Yolları

Rota Planlama Yazılımı ile Teslimatta Verimliliği Artırmanın Yolları

Dağıtım ve teslimat işlerinizde rotalarınızı planlamanın çok zor olduğunu biliyoruz. Gün içerisinde oluşan birçok problem nedeniyle, daha önce planlanan rotaların da değiştirilmesi gerekebiliyor. Tüm bu işleri yapabileceğiniz, rut planlama ve rotalama işlerinizde en büyük yardımcınız olacağını düşündüğümüz bir çözüm sunuyoruz. Teslimatlarınızda verimliliği artırmak istiyorsanız bunları yapmalısınız.

Kağıt kalemle rota planlaması yapmayı bırakın.

Eğer teslimatlarınızı zamanında yapabilmek, müşterilerinizi memnun etmek ama bunu yaparken de olabildiğince az para harcayıp, az yol katetmek istiyorsanız öncelikle rotalarınızı manuel olarak planlamamalısınız. Eğer elle rota planlama yaparsanız hem ekibinize en iyi yol tarifini vermek zorundasınız, hem de bunu yaparken de trafik, hava durumu, yol yapım çalışmaları gibi diğer faktörleri de hesaba katmalısınız. Bunu kendi başınıza yapmanız çok zahmetlidir ve ciddi bir uğraş gerektirir. Muhtemelen hata yapmaya başlarsınız, bu da sürücülerinizi ve işlerinizi geciktirebilir ve müşterilerinizi üzebilir.

Rotaları manuel olarak planlamanın diğer bir dezavantajı da planlamanın saatler sürebilmesidir. Özellikle eğer kalabalık bir saha ekibiniz varsa plan yapmak çok daha zorlaşır.
Filo haritalama yazılımı gibi bir güzergah belirleme çözümü kullanmak, yolları planlamak için geçen süreyi kısaltır. Böyle bir yazılım kullanırken tek yapmanız gereken, saha ekibinizin bilgilerini ve müşterilerinizin adreslerini sisteme girmek. Rotanız yaklaşık 3 dakika içinde hazır olur.
Tasarruf ettiğiniz bu zamanı işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz.
Metrobi Rota Planlama ve Optimizasyon Yazılımı

Çözüm:

Rota optimizasyon yazılımı kullanın.

Bunun yerine, rotalarınızı planlamak için bir filo güzergah planlama yazılımını kullanmalısınız. Rotanızı bütün şartlara göre en iyi şekilde optimize etmenizi sağlayan sevkiyat planlama yazılımı, sürücülerinize daha verimli güzergahlar vermenizi sağlar, böylece teslimatları zamanında yapabilirler. Rota optimizasyonu yazılımı kullanan şirketlerde %65 daha yüksek müşteri memnuniyeti öngörülmektedir.

Teslimat planlama yazılımı sayesinde gün içerisinde karşılaşacağınız problemlere göre rotanız dinamik bir şekilde optimize edilebilir. Normalde sipariş iptali, araç arızalanması, trafik ya da kötü hava şartları gibi bir sorun yaşasanız, hazırlamış olduğunuz rotanızı değiştirmek çok zahmetli iken; teslimat planlama yazılımı sayesinde bu sorunlar halinde rotanız dakikalar içinde tekrar optimize edilebilir. Rota optimizasyonunun dinamik olması hakkında daha fazla öğrenmek isterseniz ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Rota planlayıcı yazılımının diğer bir avantajı da, rota planlama yazılımının işlerinizi daha düzenli hale getirmesidir. Hem siz hem de saha ekibiniz kimin ne yapması gerektiğini bilir. Optimizasyonda saha ekibinize görevler otomatik olarak gönderilir. Saha ekibiniz görevlerini akıllı telefonları üzerinden takip edebilir. Siz de onları yönetici panelinizden takip edebilirsiniz. Ayrıca müşterinize de teslimat ile ilgili bildirim mesajı gönderilir. Bu şekilde, hiçbir teslimatı kaçırmazsınız.

Teslimatta verimliliği artırmak için rota planlama yazılımı ile neler yapabileceğinize değindik. Dilerseniz Metrobi rota optimizasyonunun işinizi büyüteceğini düşündüğümüz diğer özelliklerine göz atabilirsiniz.

Metrobi ile ilgili merak ettikleriniz varsa bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Related Posts

logo-green

Deliver with Metrobi

Please add photos of your van. (front, back, left, right, interior)

logo-green

Let's grow your business